Czym właściwie jest sklep medyczny

Hurtownia medyczna to miejsce, gdzie każda jednostka ochrony zdrowia – od małych gabinetów, przez przychodnie, kończąc na jednostkach takich jak kliniki, ma możliwość zaopatrzyć się w niezbędne produkty i sprzęt, które używane są w typowej pracy z pacjentami.

Kupującym dla towarów oferowanych przez hurtownie medyczne mogą być nie tylko lekarze każdej specjalizacji, a także położne, psycholodzy, rehabilitanci, pomoce stomatologiczne, jak również ratownicy medyczni. Każdego hurtownia materiałów medycznych wspiera w pracy zapewniając dobrej jakości, najlepsze sprzęty medyczne i wyspecjalizowane meble medyczne.

Polecamy
Sklep medyczny online

Co można kupić w hurtowni materiałów medycznych? Zaopatrzenie to materiały i sprzęt z wielu różnych specjalności, jakie obejmują nie tylko materiały dotyczące medycyny ogólnej, przez środki dezynfekcyjne, akcesoria stomatologiczne, aż po sprzęt rehabilitacyjny i weterynaryjny.

Hurtownia materiałów i innego zaopatrzenia dla medycyny zaopatruje także laboratoria medyczne, mając w ofercie dużą gamę materiałów i sprzętu z tej dziedziny. Wybrane z marek, jakich produkty są oferowane to np. LP Italiana, Kima i Alpha Diagnostics.

Sklepy medyczne zaopatrują także gabinety rehabilitacji proponując meble, podnośniki rehabilitacyjne, asortyment kinezyterapii oraz urządzenia pomocnicze dla niepełnosprawnych i wiele innych.

Część sklepu dotycząca radiologii w hurtowni ma w ofercie zaopatrzenie centrów radiologicznych, aparaturę RTG, akcesoria, kamery identyfikacyjne, jak również wywoływarki diagnostyczne.

Z kolei akcesoria i asortyment stomatologiczny, jaki znajduje się w ofercie sklepu, to aż osiem tysięcy produktów dedykowanym dla stomatologów, ortodontów i techników dentystycznych. Oferowane towary pochodzą od najlepszych firm, wśród nich są m.in: Lascod, Polydentia, Microbrush. W ofercie znajduję się też produkty polskie, producenci następujących marek na przykład Poldent czy Chema.
Dostępne są towary takie jak materiały jednorazowego użytku np. kompozyty i masy wyciskowe; materiały tymczasowe, leki, narzędzia endodontyczne jak również różnego typu masy osłaniające czy akryle.

Zaprezentowany tutaj krótki opis asortymentu centrum materiałów medycznych to jedynie niewielka część wszystkiego, co można znaleźć nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale również u przedstawicieli handlowych, i w sklepie internetowym.